צילום עירום אומנותי

dscf009sqr

צילום עירום אומנותי הוא מצד אחד צילום כמו כל צילום אחר, אבל מצד שני הוא עולם ומלואו. עולם של משחקי תאורה עם אור וצל, של תנוחות מסתירות ומגלות, של הבעות הגוף ויחד איתם של הבעות הפנים. שילוב של אביזרים, תכשיטים, חלקי לבוש ושל בדים שקופים יותר או שקופים פחות. אבל יותר מזה צילום עירום הוא סיפור. סיפור של הגוף שלנו, של חשיפה למצלמה, לצלם, ולמצלמה. חשיפה שהיא לפעמים מחסום, אבל היא מאתגרת, ואחריה אנו חשים שלמים יותר, ובטוחים יותר.

 

התמונה

תמונת העירום שלכם יכולה להיות פתוחה, פרונטלית ומגלה, ויכולה גם להיות מאוד מרומזת, מסתירה יותר מאשר חושפת, עדינה ומספרת סיפור, סיפור של גוף ושל חמוקיים, סיפור של שרירים או של פיסות גוף. התמונה יכולה להיות צילום של פנים במרכז התמונה והגוף מוסתר או מוחשך, או להיפך: הצגת הגוף במרכז ואילו הפנים מרוחקות, מטושטשות או מוחשכות. היא כמובן יכולה להיות גלויה ומוארת כולה, פרונטלית ומתריסה, או מוארת ועם זאת מוצנעת שמגלה טפח ומסתירה טפחיים.

 

 

dscf1151a

 

 


לפני הצילום

צילום עירום הוא חוויה עוצמתית יותר מכל צילום אחר, צילום שבא אחרי אין סוף התלבטויות, צילום שמלווה ברצון עז, כמעט צורך פיזי לעשות את הצעד. אבל את הרצון עוטפות לא מעט חששות, מאבק בדעות הקדומות שלנו עצמנו, והשאלה בשביל מה אני צריך/כה את זה בכלל. מדובר קודם כל בחשיפה, חשיפה של הגוף העירום אבל הרבה יותר מזה מדובר בחשיפה ריגשית ונפשית. החשיפה הזו היא סוג של מחסום שאנחנו מרגישים שאנו רוצים לעבור אותו ולהתגבר עליו. הגוף העירום הזה הוא אנחנו, הוא חלק מאיתנו ואנו גאים בו, למרות שהוא לא מושלם, וצילום העירום הוא חלק מהתהליך הזה של להיות להשלים עם עצמנו ועם הגוף שלנו. חלק מאיתנו יותר אוהבים את הגוף שלהם וחלקנו פחות, אבל זה הגוף שלנו, לא יהיה לנו גוף אחר. גם אם נרזה קצת, או נתאמן קצת עדיין זה הגוף שלנו, וללמוד לאהוב אותו יחזק אותנו מבחינות רבות. צעד משמעותי בקבלה הזו של הגוף הוא החשיפה, חשיפת הגוף העירום לצלם זר, לתיעוד, לצילום שנשאר.

 

הצילום עצמו

צילום עירום אומנותי מתבצע בדרך כלל בסטודיו, בפרטיות. הוילונות סגורים ורק התאורה של הצילום דולקת, כך מתקבלת אווירה אינטימית והרגשה נינוחה ומגנה. לרוב יש בסטודיו אסיסטנטית ומאפרת ולפעמים אנשים נוספים, אבל בצילומי עירום ניתן לבקש שיהיו נוכחים רק הצלם והמאפרת, ואפילו רק הצלם. ניתן להצטלם גם ללא איפור, או שהמאפרת מסיימת את האיפור, מצלמים כמה תמונות עדיין עם בגדים, מבצעים כמה תיקוני איפור אם יש צורך, והמאפרת עוזבת את הסטודיו.

בצילום עירום התפקיד של הצלם הוא כפול. לא מספיק לדעת לצלם, לביים, לבנות את הפריים וליצור תאורה מתאימה. היכולת של הצלם לגרום לכם להרגיש ביטחון, נינוחות וליהנות מהצילום הוא חלק משמעותי מאוד ולפעמים חשוב יותר מהחלק הטכני. היכולת שלי לגרום לך להרגיש בבית, להרגיש ביטחון, לתמוך בך וללוות אותך בתהליך, ומצד שני להיות מקצועי מאוד ומחזק.

dscf5989a

אחרי הצילום

לאחר הצילום יש לכם זמן להתארגן להתלבש ולאסוף את הדברים שהתפזרו לכם בסטודיו בזמן שאני מעלה את התמונות למחשב, ומעביר אותן עיבוד ראשוני. אז אנחנו יושבים יחד לבחור את התמונות הטובות מתוך מאות התמונות שצילמתי. הבחירה היא טכנית, של התמונות הטובות ביותר שנרצה להעביר טיפול בפוטושופ, של שאר התמונות שאותן נצרוב על דיסק, של התמונות שנרצה להעביר לשחור-לבן או ספייה וכו'. אבל הבחירה הזו היא גם חוויה מרגשת בפני עצמה, וקבלת חוות דעת מקצועית לגבי שיפוט התמונות נותן לך בהרבה מאוד פעמים נקודת מבט אובייקטיבית יותר על מה שהעיניים רואות.

 

משך הצילום

הסטים השונים של הצילום בסטודיו מחולקים בעיקר על פי זמן הצילום שלהם. ככל שמשך הצילום יותר ארוך, יש זמן לסצנות רבות יותר, באיפור ובשיער, משחקי תאורה, תנוחות צילום ורקעים, וכל מה שמגוון ומעשיר את הצילומים.

ככל שעובר הזמן במהלך הצילום, אתם נעשים נינוחים יותר, רגועים, ולאט לאט מגיעים למצב שאתם כמעט מתעלמים מקיומה של המצלמה. זו הנקודה שבה מגיעות התמונות הטובות ביותר... אמיתיות, טבעיות, ושהמבט שלכם אומר עליכם משהו מעניין. משך הזמן שלוקח להגיע לנקודת השחרור הזו תלוי כמובן בכם, במי שאתם, אבל לרוב מדובר ב 10-30 דקות.

 

 

אופציות לבוק עירום

 • צילום עירום מקוצר - 45 דק.
 • צילום עירום רגיל - שעה וחצי.
 • צילום עירום אומנותי - כשעתיים וחצי כולל מאפרת מקצועית על הסט.
 • צילום עירום חוץ  - בטבע, בים, בנוף אורבני או כל לוקיישן שמדליק אתכם. חצי יום צילום או יום צילום שלם בהתאם ללוקישן ולמיקומו.
dscf1816a

סט צילום חוץ

צילום חוץ הוא כל צילום שנעשה בלוקיישן חיצוני, ולא באולפן צילום. היתרון של צילום חוץ הוא כמובן הסביבה, הנוף, האור הטבעי והאפשרות לבצע אותו באתרים יפים ומעניינים. פארק, חוף ים, אתרי תיירות, או לחילופין נוף אורבני, כבישים, גרפיטי, בתים נטושים, אתרי בניה, תחנת רכבת ועוד ועוד... צילום חוץ דורש הערכות, נסיעות, סחיבה של ציוד, עוזרים נוספים, וגורם לנו להיות תלויים במזג אוויר ותאורה משתנים. מהסיבות האלו צילום חוץ לוקח זמן רב יותר מצילום רגיל אפילו אם הוא נעשה בגוש דן, וכמובן אם רוצים דווקא נוף מדברי או מפלי מים בצפון הארץ. זה צילום יקר יותר מצילום סטודיו, אבל אין ספק שהוא חוויתי יותר וצפו לתמונות מהממות...

 

 

אז איפה מתחילים ?

התהליך מתחיל בטלפון שלכם לסטודיו ותאום מועד לצילום. השעות גמישות והסטודיו פעיל בין 10 בבוקר ל- 10 בערב באופן שוטף. יש אנשים שנראים במיטבם בשעות הבוקר, ואחרים הם יותר אנשי הערב. חישבו מה יותר מתאים לכם כשאתם קובעים זמן לצילום, ולא רק מה הלו"ז שלכם באותו יום.

 

 
dscf7891c


האם צריך מאפרת ?

צילום סטודיו אמיתי מבוצע עם מאפרת מקצועית על הסט, גם לגברים וגם לנשים. כך מצלמים פרסומות, טלוויזיה, שערים לעיתונים וצילומי אופנה. עם זאת ניתן גם לוותר על האיפור המקצועי כדי לחסוך בעלויות, ועדיין לקבל תוצאות מקסימות. הדבר תלוי בצרכים ובתקציב שלך.

 

מה להביא לצילום?

צילומי עירום אומנם לא מצריכים סטים של בגדים, אבל מאוד כדאי להביא תחתונים יפים, בגד ים, תכשיטים ואביזרים נוספים. פרח בודד, בלון סבון, עשן סיגרייה, או תפוח... כל דבר יכול לשמש כאביזר שמוסיף עניין לצילום שלכם. פריטים קטנים שמוסיפים המון לצילום, וגם מספרים עליכם משהו. כובעים, משקפי שמש, תכשיטים, שעונים, צעיפים ועניבות. חישבו גם על דברים שמאפיינים שאינם אביזרי לבוש כגון כלי נגינה, אביזרי ספורט, וכו'.

בסיום הצילום

התמונות הן תוצאה של תאורה, העמדה, זוית צילום, סוג העדשה וכמובן המבט והמבע שלכם. לכן בתהליך הצילום אני בונה סצנה, ומתחיל לצלם עד שמתקבלת התוצאה הרצוייה. אז משנים את אחד המרכיבים ועוברים לצילום הסצנה הבאה. התמונות הן חומר גלם, ומתוכן אנו בוחרים לאחר הצילום את התמונות המוצלחות ביותר. מומלץ לבחור מכל סצנה את התמונה המוצלחת ביותר, ולא לנסות לצאת עם כמה שיותר תמונות. תהליך הבחירה הוא חשוב ולכן אני מקדיש לו זמן. למרות זאת, הבחירה היא בידכם ותמיד ניתן לקבל את כל התמונות.

בסוף הצילום, לאחר תהליך הבחירה, אתם מקבלים דיסק עם התמונות שבחרנו. אם הזמנתם גם עיבודי פוטושופ על התמונות, הדפסה של אלבום או "בוק", תוכלו לקבל אותם לאחר שיהיו מוכנים בסטודיו או באמצעות הדואר.
 

 

dsc_0265b


מה מקבלים?

דיסק - בסוף כל צילום אנו יושבים לבחור את התמונות המצלחות ביותר, ואז לאחר עיבוד קל אתם מקבלים דיסק עם התמונות.

 

אופציות ושדרוגים:

פוטושופ - יש אפשרות לקבל חלק מהתמונות לאחר עיבוד פוטשופ. עיבוד כזה נעשה על מנת ליפות ולשדרג את התמונה, להחליק קמטים, להבליט את צבע העיניים, להצר היקפים או לנפח שרירים...  ניתן גם לקבל אפקטים מסויימים שמשנים את הלוק של התמונה לאפל יותר, קסום יותר, ואפשרויות רבות אחרות.  את התמונות המשופצות מקבלים כשבוע מאוחר יותר, בד"כ במייל.

בוק מודפס - בוק בגודל A4 בן 26 עמודים שיכול להכיל עד כ-50 תמונות. הבוק עובר עיצוב והתאמה אישיים ותמונות עוברות עיבוד פוטושופ קל. הבוק מוכן כשבוע עד שבועיים לאחר הצילום ומגיע אליכם בדואר רשום.

הגדלת תמונות על קנווס - הגודל בהחלט קובע, ותמונה בגודל של 100X150 ס"מ או יותר התלויה בסלון או בחדר שלכם, היא מזכרת מדהימה ועוצמית שתישאר אתכם לתמיד. הנוחכות של תמונה בגודל כזה המתוחה על בד ציור אינה דומה לשום תמונה המונחת באלבום, או נצפית במחשב.

 

 לשאלות ולתיאום התקשרו: אלון פורת 054-4606091
 • לדוגמנות
שחקנים / אומנים
 • בוק בר או בת-מצווה
 • בוק הריון
 • צילומים אישיים לאתרי הכרויות
 • צילום יחסי-ציבור לעיתונות ואתרי אינטרנט
 • צילום זמרים לעטיפות דיסקים
 •